Dzień dobry Ameryko :)


Ponieważ dzisiaj tematem dnia jest Barack Obama, wszyscy wypowiadają sie na temat Baracka Obamy, wiedzą dlaczego wygral wybory, znają wszystkie aspekty kampanii wyborczej Obamy i czują smutek Mitta Rommeya - więc i ja powinnam sie odnieść do tego arcyważnego tematu.

Najbardziej zainteresowały mnie reakcje dotyczące różnych kwestii przewijających się w komentarzach po wyborach w USA, a które w skrócie podsumuję:

1) Po ogłoszeniu nazwiska starego/nowego prezydenta USA w Iranie trwają gorączkowe przygotowania na nadejście huraganu "Demokracja".

2) Magdalena Środa martwi się brakiem kobiet wśród komentujących wybory. Racja - byłoby ciekawiej gdyby komentowała Kazimiera i Manuela. O kim mowa wszyscy wiedzą.

3) Janusz Palikot napisał na TT:  "Obama wygrał nie dlatego, bo to druga kadencja, ale dlatego - że głosowała na niego młodzież, kobiety i Afroamerykanie z Latynosami!"3a)  A ja uzupełnię wypowiedź Janusza: Mitt przegrał nie dlatego, że to 1 kadencja, ale dlatego że głosowały na niego dziadki, mężczyźni i reszta!

3b) Internauci rozkładają słowa Janusza na części pierwsze i zastanawiają się gdzie teraz poszuka elektoratu dla siebie.

4)  Polscy komentatorzy mówią "Czas na zniesienie wiz". Nie sprecyzowali ile czasu dają Obamie na załatwienie tej sprawy.

5)  Włodzimierz Cimoszewicz jest zachwycony wyborem Obamy. Nie zachwyconym mógłby przypomnieć swoją starą radę: "Mogli się ubezpieczyć". Od rozczarowań i braku zachwytu.

6) Minister Sikorski podsumował, że wybór Obamy ma dla Polski plusy dodatnie i ujemne. Hmmm..

To tyle. Oczywiście to wszystko jest żartem :(więcej--->>  TokFm oraz Salon24 .
.

.