"Twoje życie według Tuska"


Na Onecie ukazał się dziwny artykuł „Od narodzin do pogrzebu. Twoje życie według Tuska”.

Makabryczna papka propagandowa wypełniona narzekaniem, że rząd nic nie daje. Tak więc to wina Tuska, że gdy się urodzisz to rodzice przerzucą cię do dziadków bo rząd nie wybudował nowych żłobków. Gdy masz trzy lata to drżyj bo do szkoły pójdziesz w wieku sześciu lat. Podobno to ewenement w skali świata ponieważ w żadnym innym kraju tak nie jest.

Ciekawe. Bardzo ciekawe :)

Jeśli rozpoczniesz studia na dwóch kierunkach to za drugi zapłacisz. Mieszkanie musisz kupić za swoje bo państwo ci nie pomoże. A emerytura? Lepiej nie wspominać. A gdy umrzesz - twoja rodzina nie kupi ci pudełka za 5 tysięcy ponieważ zasiłek pogrzebowy zmalał do 4 tysięcy.

Niemowlaki mają katastrofę ponieważ nie pójdą do żłobka, a chyba tylko niemowlak wie co oznacza oderwanie w tym wieku na kilka godzin od mamy. Więc pewnie niemowlak rozpaczać nie będzie z tego powodu.

Ale portal widzi to inaczej: „Dzieci płaczą – rodzice płacą”.
_______

Uczniowie mają zapewniony bezwład w edukacji.

Czy to znaczy, że nauczyciele przestaną uczyć? 


Zamknięte zostaną szkoły? 

Już są zamykane i pewnie dobrze ponieważ trudno ocenić co nauczyciele robią w niektórych szkołach skoro odradzają swoim uczniom zdawanie matury. 


Może lepiej żeby takich szkół nie było? 

Co najciekawsze - Onet podaje, że zamknięto 3 tysiące szkół I jednocześnie przybyło 11 tysięcy etatów.
Zadziwiająca logika. Pewnie bierze się stąd, że nauczyciele zagrożeni zwolnieniami czy przejściami do innych placówek, pouciekali na roczne urlopy zdrowotne. Tak czy inaczej państwo płaci za ich niepracowanie.

Na pewno problemem dla Onetu są nowe egzaminy i nacisk programu edukacji na naukę języka. Zazwyczaj egzaminy są problemem dla każdego ucznia - to żadne odkrycie, ale w przyszłości znajomość języka bardzo ułatwia  drogę w poszukiwaniach pracy.

I jeszcze w temacie edukacja: tylko najlepsi mogą liczyć na bezpłatny drugi kierunek studiów. To pewnie skandal na skalę międzynarodową.

I tak dalej...
______

Można w poczet strat w życiu wpisać nawet to, że zlikwidowano obowiązkową służbę wojskową. Można napisać "Rodzina na swoim" umarła, za to klienci deweloperów mają być lepiej chronieni. Można napisać artykuł tak, by czytający wpadł w panikę już na początku czytania i nie doczytał do końca. Każdy chwyt jest dozwolony by podnieść ilość wejść na stronę.

Ale w artykule Onetu zabrakło propozycji. 


Jakich?

Może żłobki za darmo? Może początek edukacji później niż wcześniej? Może zbudować więcej szkół w małych osadach wiejskich? Może rozdawać mieszkania za darmo? Może podnieść zasiłki, wprowadzić ulgi na wszystko? Może dać na pogrzeb 10 tysięcy a nie cztery? A może wprowadzić emerytury dla wszystkich po dwudziestu latach pracy?

Czy to będzie powód do napisania peanów na cześć rządu?

Czy może tym razem powód do narzekania, że rząd trwoni publiczne pieniądze?.
.

.