Dylematy komucha


Dzisiaj będzie krótko i na wesoło, chociaż temat, który poruszę nie jest wcale wesoły. Chodzi o polską lewicę, a raczej o to coś, co już od roku robi z polskiego życia publicznego podrzędną knajpę gdzie i pijanego się zobaczy i dobrego bluzga usłyszy, a nawet można usłyszeć, że stara chce być gwałcona.

Leszek Miller niedawno powiedział, że Palikot to taki przefarbowaniec i z lewicą nic nie ma wspólnego. Ja to wiem od dawna- Janusz od lewicy bardziej woli mównicę, na której będzie gadał o wszystkim tylko nie o lewicy.

Nie napiszę o czym bo wiecie.

Ale jak do tej pory nikt z samej partii Palikota nie zakwestionował szacunku dla ideałów myśli lewicowej.

Każdego bluzga, który poleciał ze strony  zmodernizowanej lewicy mieliśmy ubranego w szaty Nietschego o czym ciemny lud nie miał pojęcia. I to zrozumiałe ponieważ to ciemny lud. Nagonka i donos dostawały nazwę walki z homofobią. A obrażanie ludzi wierzących nazywało się walką o wolność słowa i walką z dyskryminacją ze względu na wyznanie.

Ostatnio partia Janusza Palikota dostała prezenty od lewicy. A to poseł, który tak jest za wolnością, że aż w Londynie ją manifestował, a to poseł, który postanowił dać pełną wykładnię lewicowości Partii Palikota, która przy kilku procentach poparcia przeistacza się na Europę Plus.

‘Dla mnie problemem jest to, że rozwarstwienie materialne na świecie jest większe niż przed rewolucją bolszewicką. I coś gorszego powiem: pierwszy raz w historii świata ci najbiedniejsi wiedzą ile mają ci najbogatsi i to ich dopiero wkurza.

Jeżeli coś jest dla mnie problemem- to chciałbym o tym porozmawiać.

Czy wybuchnie rewolucja światowa?

Albo dlaczego najbogatsi postanowili się dzielić pieniędzmi z najbiedniejszymi?

Dlaczego na przykład Bill Gates, setki milionów dolarów zarobione uczciwie, po opodatkowaniu, żadne raje podatkowe przeznacza na działania charytatywne?

To są problemy lewicy XXI wieku’.

Myślicie, że to moje słowa?

Nie kochani. Te dylematy dlaczego bogaty nie dość, że uczciwie zarobił pieniądze (o zgrozo!) to jeszcze dzieli się nimi z biednymi (o druga zgrozo!) padły z ust człowieka, który w mediach ma być tą lepsza twarzą Ruchu Palikota. I ma nakładać medialny make up na prymitywną gębę tej partii.

Marek Siwiec- prawdziwy lewicowiec, człowiek, który przez lata siedział w partii lewicowej, wreszcie powiedział o co chodzi nowoczesnej lewicy. Tej lewicy, do której przeszedł – bo przecież lewica Millera nie spełniała jego oczekiwań.

Dlaczego cholerka bogaty dzieli się z biednymi? Jeszcze, żeby ukradł to ok.. ale uczciwy i dzieli się?

To jest problem.

Dla komucha :)Cały wywiad z Siwcem ↑↑↑↑  
Myśli najzłotsze ze złotych, które wypowiedział - od ok.18minuty. 


.
.

.